radiorapsodi - Shkruaj Poezi
   
 
  Shkruaj Poezi

Die letzten Kommentare zu dieser Seite:
Kommentar von Valmira( Valmira.bekaagamil.com ), 29.09.2017 um 08:54 (UTC):
Poezi i kushtohet dajes tim 24 shtatori mujai mallkim qe ma mori dajen tim daj un shpesh te kujtoj fjalet etua kurr nuk i harroj

Kommentar von Plumb beadini( Plumb_beadinilive.com ), 08.11.2015 um 17:50 (UTC):
C'eshte dashurija
Sigurisht ndonjeri nga ju dote pyet se ceshte dashurija dashurija eshte nje ndnjenje e dy personave te cilet duhen pa mase edhe pse ata jane shume larg zemrat e tyre duhen shume edhe ne endrat e tyre u shfaqet dashurija dhe personi i zemres

Kommentar von sedi( asvet ), 20.03.2015 um 19:16 (UTC):
aahahaaha

Kommentar von blerta hondozi( RadioRapsodi,com ), 25.11.2014 um 21:38 (UTC):
pershendes veneren arten lirimin ismajlin merisen ernis ernisa erdi ervini vogel

Kommentar von milii( studenti2hotmail.de ), 06.10.2014 um 14:47 (UTC):
Natet e gjata pa gjum veshtrime te pa fund rrotullime pa nderpre mendimet larg kan shku qe besa kam fillu mu frigu pse une kaq shum kam perjetu fati i jemi izi kish qillu shum her me terrin kam bisedua si une dishka me ndrru qe edhe une pak jeten me shiju qe personin e duhert me taku jet e pa drejt ka qellu eknaqsija shpirtrore shum me ka mungu eper ket kam fillu me terrin me bisedue se aj me ka than se muj me te ndimu qe vujtjet mi zvogelu endrrat mi ralizi

Kommentar von Miradie Zymberi Avdullahu( miradie-avdullahihotmail.com ), 27.05.2014 um 21:56 (UTC):
KOSOVË-DASHURIA


Një ditë të takohemi
ta plotësojmë atë shpresë,
aty do të përbetohemi
vepra kurrë mos vdesë!

Është qëllim dinjiteti
më shumë se përmallimi,
kohë me thellësi deti,
si ndjenjat - përqafimi.

Kjo dëshirë do të zgjasë
le të bëhet jeta ime,
armiku le të plasë
ne krijojmë kuptime .

Sa e fuqishme ndjesia
nuk na mposht furtuna
është Kosovë - dashuria
që s'e mposhti dhuna!

Kommentar von isufi( joni_hotmail.co.uk ), 29.07.2013 um 19:13 (UTC):
ju kish nshue zagart lepurit me ndjek edhe lepuri i lodhun shum hi ne mes te zagarve te dervishve edhe pshton , adin pse nuk e kan hanger zagart e dervishve lepurin pse dervish nuk e han lepurin veq pasul me dhi ne to

Kommentar von idriz zhegera( iemblilive,com ), 23.06.2013 um 18:07 (UTC):
Eulekzs

Eulekxs je shtrige e motite
mos i nguc shqiptarte ne voter
ne sjemi sikur ju tradhetare
pore ne jemi shqiptere

Leri rrenat e tradhetit
qe ke fillu me serbin
po ashtu dhe me rusin
larani neve rahat

Ne keto troje qe na mbeten pake
edhe kto do ti mbrojme me gjake
eulexs meose merresh vesh me fjale
neve dime edhe me arme

le ta dine gjithe bota mbare
se ne shqiptaret jemi te pare
ne europ jame me te lashte
ska kushe neve na mohon

edhe zoti ketu na ka lene
ne kto toka ne jetojme
amanet na i kane lene
nga te paret stergjyshet tane

ike eulexs ore tradhetare
mos u merre me shqiptare
se kure shqiptari mbeshtetet per muri ]
ska kush ja ndal turrin

kete e dini ju shume mire
mose punoni per serbine
lerini djemte tane rahat
e mose i mbyll neper kazamat....

Kommentar von Shqipe Hasaj( cool.bendlive.com ), 05.06.2013 um 15:14 (UTC):
Lerem te qet me jetua

Mos me thirr ma kurr ne jet
Mos me thuj as lamtumir nese une shkoji.
Mos me thirr ma ne èmèr se nuk te degjoji.
Mos mi kujto ditet kur isha me ty,( harroji).
Mos me thuj jeta ime ishe dhe do mbetesh ti
Mos te lutem mos, me le te jetoji ne qetsi .
Mos me ndal me fjale te embel per te me helmua.
Mos me thuaj mè shpirti im une vetem ty te dua.
Mos te lutem harroji te gjitha kujtimet me mua.
Mos me thuaj vetm per fund se ende te dua.
Mos te lutem mos me vraji me le te shkoji e qet.
Me fjalen mos me shkoji moti tuj e pershperit.
Mos se jam nda nga ti por kurr sdo te shofish drit.
Mos me eja tek varri me lot tuj qa si femiji.
Mos me rendo token se dua te pushoji ne qetsi.

Shqipe Hasaj
,2010.Shtator.

Kommentar von:19.04.2013 um 18:55 (UTC)
radiorapsodi
radiorapsodi
Offline

Pershendetje Vizitor te Nderuar mund te shkruni poezi tuajKommentar zu dieser Seite hinzufügen:
Dein Name:
Deine E-Mail-Adresse:
Deine Nachricht:

Heute waren schon 1 Besucher (1 Hits) hier!
=> Willst du auch eine kostenlose Homepage? Dann klicke hier! <=